Лидерът в Лига 1 ПСЖ загуби от Олимпик (Лион) с 1:3 в 1/4-финален за Купата на Франция и отпадна от надпреварата.

Нене откри резултата в 19-ата минута за ПСЖ, но до почивката Ким Калстрьом в 25-ата и Лисандро Лопес в 39-ата минута вече бяха обърнали до 1:2. Бафетимби Гомис оформи крайния резултат от дузпа в последната 90-а минута. За ПСЖ това бе първа загуба за 2012 година и първа от ноември насам от френски отбор. За място на финала ПСЖ ще спори с третодивизионния Газелек Аячо, елиминирал Монпелие след домакински успех с 1:0.

В друг 1/4-финал от турнира Рен победи като гост Валансиен с 3:1 и също продължи напред. Питройпа (12), Бойе (53) и Хаджи (87) бяха точни за успеха на Рен, като домакините играха и повече от едно полувреме с човек по-малко след червения картон на Кадир в 42-ата минута. Точен за Валенсиен пък бе Мамаду Самаса (32). На 1/2-финалите Рен ще гостува на третодивизионния Куевили, отстранил Олимпик (Марсилия) с 3:2 след продължения.

Мачовете от 1/2-финалите в турнира ще се играят на 10 и 11 април.