Шампионът ПСЖ спечели убедително с 4:0 при визитата си на Ним в среща от седмия кръг на Лига 1 и записа пета поредна победа за първенство, изкачвайки се на върха във временното класиране.

Още в 12-ата минута домакините останаха в намален състав след червения картон на Лоик Ландре, а това улесни допълнително задачата на парижани.

Килиан Мбапе (32, 83) се разписа по веднъж в двете полувремена, а другите голове бяха дело на Алесандро Флоренци (77) и записалият две асистенции Пабло Сарабия (88).

Така след 10 реализирани гола в последните два кръга ПСЖ събра 15 точки и отново е първи, а Ним е 13-и с 8 точки преди останалите срещи от кръга.

По-рано лидерът преди този кръг Рен завърши 1:1 при гостуването си на Дижон и отстъпи на втора позиция с 15 точки и по-слаба голова разлика от тази на шампионите. Дижон е на дъното само с 2 точки.