Пари Сен Жермен се разходи до иначе негостоприемния Киев, за да победи местния гранд Динамо с 2:0 в мач от група “А” на Шампионската лига. Мултимилионният проект на арабските шейхове беше пълен господар на терена и можеше да запише и още по-убедителен успех.

Съпротивата на домакините продължи само до почивката. Секунди преди двата отбора да се оттеглят в съблекалнята падна и първото попадение. Проектира го вездесъщият Златан Ибрахимович. Шведът “хвърли” фамозен пас към бързака Езекиел Лавеци. Аржентинецът финтира двама бранители, излезе сам по диагонала срещу вратаря Максим Ковал и елегантно копна топката над него – 1:0 за ПСЖ!

Отново Лавеци в 52-ата минута уби и последните надежди на домакините дори и за точка. Голът падна след уникално тъпа грешка в защитата на Динамо. Хачериди върна нескопосано топката на своя вратар, пасът бе пресечен от Матуиди, той пусна към Лавеци, който само отклони в мрежата – 0:2!

Пари Сен Жермен отдавна си осигури класирането за елиминациите в турнира, остава само Порто да определят победителя в групата. По-лесна задача има тимът на Карло Анчелоти, който е домакин на дербито в последния кръг.

0:1 Езекиел Лавеци (45), 0:2 Езекиел Лавеци (52)

Киев, “Олимпийски”
Съдия: Волфганг Щарк (Германия)

Динамо (Киев): 35.Ковал, 33.Тайво, 3.Бетао, 2.Данило Силва, 34.Хачериди, 20.Гусев (66 – 9.Яковенко), 4.Мигел Велосо, 25.Харуна (67 – 10.Милевски), 99.Дуду, 19.Гармаш (78 – 23.Богданов), 11.Идейе

ПСЖ: 30.Сиригу, 13.Алекс, 17.Максуел, 2.Тиаго Силва, 23.Ван дер Вил, 14.Матуиди, 4.Сисоко (68 – 20.Шантом), 10.Нене (87 – 27.Пасторе), 24.Верати (78 – 22.Арманд), 18.Ибрахимович, 11.Лавеци