Пари Сен Жермен победи Олимпик (Марсилия) с 3:2 като гост в дербито на 31-ия кръг в френската Лига 1. Сблъсъкът на „Велодром” се превърна в изключително зрелище, завършило с драма. С успеха тимът на Лоран Блан събра 62 точки и и запази лидерската си позиция във временното класиране. Лион е втори с 61 т., а ОМ е трети с 57.

Домакините започнаха по-агресивно, вдъхновени от горещата подкрепа от трибуните. След половин час игра Андре-Пиер Жиняк засече центриране на Дмитри Пайе и с глава прати топката в мрежата зад Салваторе Сиригу за 1:0. Радостта на „Велодром” обаче беше твърде кратка, защото само 5 минути по-късно Блес Матюиди се освободи пред наказателното поле и с брилянтен удар в далечния ъгъл изравни – 1:1. В 43-ата минута Алексис Ромао проби прец центъра и с перфектен пас изведе Жиняк. Таранът излезе сам срещу Сиригу и го преодоля - 2:1.

Отговорът на гостите не закъсня и само за три минути те достигнаха до пълен обрат. В 49-ата минута Златан Ибрахимович центрира от фаул, а Кавани отклони топката към Маркиньос и бразилецът изравни. В 51-ата минута Пасторе нахлу по лявото крило и центрира в пеналта. Защитникът на домакините Жереми Морел, в опита си да изпревари Ибрахимович, несръчно отклони топката зад гърба на своя вратар Стив Манданда - автогол и 2:3. Футболистите на Марсело Биелса така и не успяха да излязат от шока до края на мача. ОМ завърши срещата с намален състав, след като Андре Аю получи червен картон в добавеното време.

ФРАНЦИЯ
ЛИГА 1, 31 КРЪГ
03.04.15
21:30 ч.
Монако – Сент Етиен 1:1
0:1 Мевлют Ердинч (62), 1:1 Антони Мартиал (68)
04.04.15
18:00 ч.
Гинган – Олимпик (Лион) 1:3
0:1 Набил Фекир (26), 0:2 Александър Лаказет (39-дузпа), 0:3 Клинтън Н'Джие (61), 1:3 Клаудио Беавю (80)
04.04.15
21:00 ч.
Лил – Реймс 3:1
1:0 Себастиен Горчия (18), 2:0 Дивок Ориги (47), 2:1 Русел де Превил (52), 3;1 Нолан Ру (72)
04.04.15
21:00 ч.
Лориен – Рен 0:3
0:1 Мексер (17), 0:2 Силвен Арман (43), 0:3 Абдулай Докуре (50)
04.04.15
21:00 ч.
Метц – Тулуза 3:2
0:1 Бен Йедер (22), 1:1 Модибо Майга (25), 2:1 Модибо Майга (42), 3:1 Модибо Майга (54), 3:2 Тонго Думбия (90)
04.04.15
21:00 ч.
Монпелие – Бастия 3:1
0:1 Джовани Сио (35), 1:1 Лукас Бариос (69-дузпа), 2:1 Антони Муние (72-дузпа), 3:1 Морган Сансон (90+1)
04.04.15
21:00 ч.
Ница – Евиан 2:2
0:1 Дани Нонкеу (18), 1:1 Алекси Босети (45+1), 2:1 Валентин Ейсерик (68), 2:2 Кевин Гомис (78-автогол)
05.04.15
15:00 ч.
Бордо – Ланс 2:1
1:0 Мариано (81), 1:1 Пабло Чавария (87), 2:1 Никола Морис Белей (90+3)
05.04.15
18:00 ч.
Нант – Каен 1:2
1:0 Алехандро Бедоя (11), 1:1 Емилиано Сала (дузпа 80), 1:2 Томас Лемар (90+2)
05.04.15
22:00 ч.
Олимпик (Марсилия) – ПСЖ 2:3
1:0 Андре - Пиер Жиняк (30), 1:1 Блейз Матуиди (35), 2:1 Андре-Пиер Жиняк (43), 2:2 Маркиньос (49), 2:3 Жереми Морел (51-автогол)