Лидерът Пари Сен Жермен победи Марсилия с 2:0 в дербито от 27-ия кръг на френската Лига 1. Златан Ибрахимович и компания дръпнаха с 8 точки пред втория Монако на Димитър Бербатов.

Домакините доминираха прец цялото време и буквално пожалиха съперника. Още в 8-ата минута Лавеци сътвори непростим пропуск, след като излезе сам срещу вратаря на гостите Стив Манданда, преодоля го, Ибрахимович чакаше от другата страна, но аржентинецът непростимо изпусна на празна врата.

След четвърт час Лукас Моура излъга петима съперници и прехвърли безпомощния Манданда. В последния миг обаче Фани изчисти от голлинията. Единствените положения за ОМ профукаха Валбуена и Жиняк. В 50-ата минута ПСЖ поведе, след като преди това Аю от гостите беше фаулиран, но съдията замълча. Ибрахимович пусна за Максуел и бразилецът вкара за 1:0 със своя гол №3 от началото на сезона. После Златан пропусна от добро положение, но резервата Единсон Кавани реши всичко в 79-ата минута. Уругваецът засече центриране на Ван дер Вийл и с глава прониза Манданда за 2:0.

ПСЖ – Олимпик (Марсилия) 2:0
1:0 Максуел (50), 2:0 Единсон Кавани (79)

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 27 КРЪГ
28.02.14
21:30 ч.
Евиан – Нант 2:0
1:0 Седрик Барбоса (61), 2:0 Даниел Ваас (77)
01.03.14
18:00 ч.
Сент Етиен – Монако 2:0
1:0 Фабиен Лемон (17) 2:0 Ромен Хамума (66)
01.03.14
21:00 ч.
Лориен – Бастия 1:1
1:0 Бруно Екуеле Манга (35), 1:1 Джани Бруно (50)
Реймс – Валансиен 3:1
1:0 Никола де Превил (21), 2:0 Онанджи (38), 3:0 Гаетан Шарбоние (77), 3:1 Джони Пласид (87-автогол)
01.03.14
21:00 ч.
Рен – Гинган 0:2
0:1 Тибо Жирес (39), 0:2 Мустафа Ятабаре (90-дузпа)
01.03.14
21:00 ч.
Сошо – Бордо 2:0
1:0 Джордан Аю (70), 2:0 Седрик Букамбу (82)
02.03.14
15:00 ч.
Аячо – Лил 2:3
1:0 Гаджи Тало (1), 1:1 Саломон Калу (26-дузпа), 1:2 Саломон Калу (38), 2:2 Гаджи Тало (42), 2:3 Саломон Калу (74-дузпа)