Пари Сен Жермен победи с 4:3 като гост Валенсиен и поведе в класирането във френския шампионат. Тимът от столицата има 73 точки, втори е Монпелие със същия актив, който обаче има мач по-малко, днес гостува на Рен. Изненадващо Валансиен поведе с 2:0 срещу ПСЖ след ранни голове на Абубакар и Реми Гоми до 11-ата минута. ПСЖ вкара четири поредни попадения чрез Нене, Максуел, Матуиди и Менез, от 15-ата до 58-ата минута. В 80-ата домакините реализираха за 3:4 чрез Коаде./БЛИЦ

Франция, 36 кръг
Евиан Тоньон – Аячо 2:1
Лион – Брест 1:1
Валансиен – ПСЖ 3:4
Днес играят
Оксер – Бордо, Лил – Каен, Лориен – Дижон, Сент Етиен – Марсилия, Сошо – Нанси, Тулуза – Ница, Рен – Монпелие

Класиране след 36 кръг: 1.ПСЖ 73 точки, 2.Монпелие 73 (мач по-малко), 3.Лил 68 (мач по-малко), 4.Лион 60 (мач по-малко) и други.