Пари Сен Жермен записа 26-а победа от началото на сезона в Лига 1. Столичани, които вече си бяха осигурили шампионската титла, биха Лил с 3:1 в мач от предпоследния 37-и кръг.

След поражението у дома "песовете" са под заплахата да бъдат настигнати от Сент Етиен от третото място в крайното класиране, даващо право на участие в Шампионската лига през следващия сезон.

Лил остава на трета позиция с актив от 68 точки, но четвъртият Сен Етиен събра 66 след днешната си победа с 3:1 като гост на Нант. Така всичко ще се реши в последния 38-и кръг, когато Лил ще гостува на Лориен, докато Сен Етиен домакинства на пълния аутсайдер в Лига 1 Аячо.

ПСЖ дръпна с комфортната преднина от 3:0 до 82-ата минута. Разписаха се Маркиньос, Лукас Моура и Блез Матуиди. Силите на Лил стигнаха само до едно почетно попадение в края. Мегазвездата Златан Ибрахимович се завърна в титулярния състав на ПСЖ след възстановяването си от контузия, но не успя да се разпише във вратата на Винсент Ениеама.

В същото време Сент Етиен удари Нант далеч от дома с 3:1. Мевлют Ердинч (10, 45+2) бе героят за гостите с двата си гола, а третия беше дело на Марк - Ален Градел (23-дузпа). Серж Гакпе (81) намали за домакините.

Лион сензационно падна у дома от Лориен с 0:1. Единственото попадение заби Шейк Докур (53). В едно от дербитата на кръга Бордо и Марсилия направиха 1:1. Беноа Шейру (32) откри за гостите, но Шейк Диабате (66) спаси точката за "жирондинците".

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 37 КРЪГ
10.05.2014
22:00 часа
Аячо - Реймс 2:1
1:0 Гаджи Тало (3), Гренди Перозо (6), 2:1 Принс Онианджи (41)
10.05.2014
22:00 часа
Бордо - Олимпик (Марсилия) 1:1
0:1 Беноа Шейру (32), 1:1 Шейк Диабате (66)
10.05.2014
22:00 часа
Евиан - Ница 2:0
1:0 Кевин Берижо (19), 2:0 Никола Бенезе (77)
10.05.2014
22:00 часа
Гинган - Тулуза 2:0
1:0 Клаудио Беавю (5), 2:0 Мустафа Ятабаре (14-дузпа)
10.05.2014
22:00 часа
Лил - ПСЖ 1:3
0:1 Маркиньос (41), 0:2 Лукас (65), 0:3 Блез Матуиди (82), 1:3 Жонатан Делаплейс (90)
Монпелие - Бастия 0:2
0:1 Самбу Ятабаре (45+2), 0:2 Вахби Хазри (72)
10.05.2014
22:00 часа
Нант - Сент Етиен 1:3
0:1 Мевлют Ердинч (10), 0:2 Марк - Ален Градел (23-дузпа), 0:3 Мевлют Ердинч (45+2), 1:3 Серж Гакпе (81)