Защитаващият трофея си от миналия сезон ПСЖ разби у дома Бастия със 7:0 и се класира за 1/16-финалите в турнира за Купата на Франция.

Бразилецът Тиаго Силва (31) откри головия спектакъл на „Парк де Пренс”, а до почивката Адриан Рабио (42) удвои аванса на парижани, а гостите от остров Корсика така и не успяха да се отърсят от шока.

През втората част Кристофър Нкунку (48), Тиаго Мота (57), Лукас Моура (63-дузпа) и Анхел ди Мария (77) доведоха нещата до 6:0, а новото звездно попълнение на домакините Юлиан Дракслер (89) оформи крайния резултат 7:0 с първия си гол за френския шампион.

ПСЖ привлече германския национал от Волфсбург за 40 милиона евро, а той игра и в контролата срещу тунизийския Клуб Африкан (3:0) през седмицата.