ПСЖ победи Марсилия с 2:1 като гост в голямото дерби на 9 кръг на френската Лига 1. С успеха ПСЖ се изравни на върха с лидера Монако с по 21 точки. Марсилия остана на трето място със 17. Андре Аю изведе Марсилия напред в резултата в 34-ата минута след точно изпълнена дузпа. Съдията Тюрпин даде директен червен картон на Тиаго Мота при ситуацията. Мота изрита противник в наказателното поле отдолу в обувката при единоборство за спорна топка. Дузпата не беше спорна, но червеният картон на Мота бе пресилен. Така гостите играха с човек по-малко точно 60 минути, но въпреки това стигнаха до успеха. В 45-ата минута Максуел изравни и даде психологическо предимство на ПСЖ точно преди почивката.

През второто полувреме звездата на парижани Златан Ибрахимович реализира дузпа за крайното 2:1 в 66-ата минута. Андре Аю събори Маркиньос в наказателното поле. Маркиньос изигра много хитро положението. Той излизаше с топката от наказателното поле, но Аю налетя в гръб и го събори, за което съдията веднага посочи бялата точка. Главният съдия изнерви футболистите и до края на двубоя едва не пострада от гнева на гостите от ПСЖ.