Шампионът ПСЖ пропусна възможност да оглави временното класиране и да измести Олимпик (Марсилия), след като завърши 1:1 при гостуването си на Лил в среща от 16-ия кръг на френската Лига 1.

Парижани поведоха в 29-ата минута, когато аржентинецът Есекиел Лавеци намери уругваеца Единсон Кавани, който на празна врата се разписа за 0:1. Малко преди почивката в 42-ата минута обаче „кучетата” възстановиха равенството, след като при центриране от корнер Нолан Ру игра с глава, но вратарят на гостите Салваторе Сиригу не се намеси добре и си вкара автогол за 1:1.

ПСЖ имаше няколко положения за победен гол след почивката, но пропуски направиха Кавани и Блес Матуиди, които не успяха да преодолеят нигерийския страж на домакините Винсент Ениеама.

След равенството ПСЖ остава втори с 34 точки и на една точка зад лидера Олимпик (Марсилия). Лил пък е 15-и със 17 точки.

ФРАНЦИЯ ЛИГА 1, 16 КРЪГ
02.12.14
20:00 ч.
Лориен – Олимпик (Марсилия) 1:1
0:1 Димитрий Пайе (32), 1:1 Джордан Аю (37-дузпа)
02.12.14
20:00 ч.
Нант – Тулуза 1:2
0:1 Исиага Силиа (24), 1:1 Джордан Верету (64-дузпа), 1:2 Мартин Брайтуайт (85)
02.12.14
22:00 ч.
Монако – Ланс 2:0
1:0 Димитър Бербатов (64-дузпа), 2:0 Яник-Ферейра Караско (90+3)
03.12.14
20:00 ч.
Бастия – Евиан 1:2
1:0 Абдалах (35-дузпа), 1:1 Уас (65), 1:2 Н'Сикулу (83)
03.12.14
20:00 ч.
Гинган – Каен 5:1
1:0 Мандане (40, 1:1 Яхия (17), 2:1 Жирес (20), 3:1 Беавю (61-дузпа), 4:1 Мандане (62), 5:1 Беавю (78)