Един от аутсайдерите този сезон Монпелие разби следващия съперник на Лудогорец в последния кръг от група „А” на Шампионската лига и френски първенец ПСЖ с 3:0 в среща от 16-ия кръг на Лига 1. Така парижани пропуснаха възможност да оглавят временното класиране поне за едно денонощие преди домакинството на лидера Ница срещу Тулуза. Срещата между ПСЖ и Лудогорец ще бъде във вторник от 21:45 часа българско време на "Парк де Пренс".

Гостите от Париж бяха по-активният тим направиха повече атаки и удари към противниковата врата, но домакините от Монпелие показаха по-сериозна ефективност. Те превърнаха в голове три от всичките си точни удари във вратата на ПСЖ. Първо Паул Ласне (42) преодоля вратарят Алфонс Ареола за 1:0 след пас на Стив Муние от Бенин.

След почивката Елис Шкири (48) удвои преднина на домакините след пас Морган Сансон, който асистира и на алжиреца Рияд Будебуз (80), оформил крайния резултат. Голмайсторът на гостите Единсон Кавани нямаше късмет и бе заменен в 81-ата минута от Огустен.

След победата си Монпелие се изкачи с пет позиции до десето място във временното класиране с 19 точки преди останалите срещи от кръга. ПСЖ остава втори с 35 точки и може да бъде изместен от тази позиция, ако Монако победи като домакин Бастия в мача си от този кръг по-късно тази вечер.