Пари Сен Жермен разгроми Нант с 4:1 като гост в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1. С успеха шампионите се утвърдиха на първо място във временното класиране с 20 точки. Преследвачите Сент Етиен и Рен са съответно с 16 и 14 т.

Срещата започна отлично за "канарчетата", които поведоха с гол на Ясин Баму още в 11-ата минута. Секунди след почивката обаче логичното се случи. Златан Ибрахимович изравни в 48-ата минута, а оттук до края на мача на терена доминираха гостите. Единсон Кавани направи обрата пълен в 73-ата минута, разписаха се още Анхел ди Мария (80) и Серж Орие (90). Особено красиво беше последното попадение. Нападателят засече със странична ножица центриране от корнер и оплете топката в мрежата за крайното 1:4.

Нант вече има 11 поредни поражения от ПСЖ.