ПСЖ увеличи на 26 мача серията си без загуба в Лига 1,  след като в мач от 15 кръг разби Олимпик (Лион) с 4:0 след два гола на Златан Ибрахимович от дузпи.

Единсон Кавани откри резултата в 36-ата минута, когато на близката греда с глава засече центриране на Лукас Моура от корнер. Това беше 13-и гол за уругваеца от началото на сезона.

ПСЖ се оттегли на почивката с два гола аванс, след като в 41-ата минута Златан Ибрахимович вкара дузпа, отсъдена за фаул на вратаря Веркутър срещу Кавани в наказателното поле.

В 61-ата минута капитанът Тиаго Силва вкара трети гол за парижани, а девет минути преди края Ибрахимович отново беше точен от дузпа.

Успехът остави ПСЖ на четири точки пред Лил в класирането на Лига 1. Клубът от френската столица е само на един мач от това да изравни собствения си рекорд на първенството за най-много срещи без загуба.

ПСЖ – Олимпик (Лион) 4:0

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ 37, 2.Лил 33, 3.Монако 32, 4.Олимпик (Марсилия) 27, 5.Сент Етиен 24 и др.