Шампионът ПСЖ записа нова издънка, завършвайки 1:1 у дома срещу водения от Фабрицио Раванели Аячо в среща от втория кръг на френската Лига 1.

След пропуск на Ибрахимович още 7-ата минута гостите от остров Корсика сензационно поведоха с гол на Беноа Педрети (9), отправил неспасяем удар от границата наказателното поле. Последваха един куп пропуски на домакините, част от които на Максуел и Ибрахимович.

ПСЖ бе на път да загуби мача след нови пропуски на Тиаго Силва и Езекиел Лавеци през втората част, но новото звездно попълнение Единсон Кавани (86) го спаси с бомбен изстрел за крайното 1:1. След това домакините имаха още няколко възможности да стигнат и до успеха, но отново Очоа бе непробиваем, а Тиаго Силва удари и греда.

След равенството ПСЖ има само 2 точки в актива си и заема 13-о място във временното класиране. Аячо пък е на 14-ата позиция след спечелването на първата си точка.

ПСЖ – Аячо 1:1

ВРЕМЕННО КЛАСИРАНЕ: 1.Лион – 6 т., 2.Монако – 6, 3.Марсилия, - 6, 4.Сент Етиен – 6, 5.Нант – 3 и др.