Звездната селекция на френския гранд ПСЖ победи на митичния за българския футбол „Парк де Пренс” Валансиен с 2:1 в среща от третия кръг на Лига 1. Това бе първа победа за ПСЖ този сезон, след като новите катарски собственици инвестираха над 80 милиона евро за нови попълнения, като повече от половината сума бе дадена само за аржентинския национал Хавиер Пасторе, привлечен от италианския Палермо.

След 39 минути игра във френската столица друго ново попълнение на ПСЖ Жереми Менез, дошъл от италианския гранд Рома, подаде към Кевин Гамейро, който откри резултата за 1:0. Радостта на парижани обаче бе доста кратка, след като в добавеното време на първата част Реми Гомис възстанови статуквото за 1:1. След почивката в 64-ата минута домакините получиха право да изпълнят дузпа, която бе хладнокръвно реализирана от Нене за 2:1. До края на мача не паднаха нови попадения и ПСЖ грабна трите точки за първи път този сезон. В други неделни срещи от този кръг на френската Лига 1 Монпелие победи у дома Рен с 4:0, а Нанси загуби домакинството си срещу Сошо с 1:2.

След успеха си ПСЖ се изкачи на 10-о място с 4 точки, докато Валансиен остана на 19-а позиция само с една точка.

ПСЖ – Валансиен 2:1
1:0 Кевин Гамейро (39), 1:1 Реми Гомис (45+1), 2:1 Нене (64)