Пари Сен Жермен постигна първа победа за сезона като гост на Нант в третия кръг на Лига 1. Парижани сломиха "канарчетата" с 2:1. Автор на първото попадение за столичния тим стана уругвайският нападател Единсон Кавани. Той се разписа в 24-ата минута, след като получи подаване от Златан Ибрахимович. През второто полувреме гостите се отпуснаха и вратарят Салваторе Сиругу няколко пъти спаси опасни положения на домакините. Изравнителното попадение от автогол дойде в 52-ата минута. Алекс вкара топката в собствената си врата. До края имаше достатъчно време за ПСЖ да обърне резултата и точно това се случи в 73-ата минута. Лавеци довкара отбитата от вратаря на Нант топка след удар на Лукас във вратата за 2:1./БЛИЦ

Нант – ПСЖ 1:2

Класиране след 3 кръг: 1.Марсилия 9 точки, 2.Монако 7, 3.Лион 6, 4.Рен 6, 5.Лил 6, 6.Реймс 6, 7.Сент Етиен 6 и други.