ПСЖ записа трета поредна победа в Лига 1, след като разби като гост Бастия с 4:0 в среща от шестия кръг на шампионата. Звездата на парижани Златан Ибрахимович (40, 90) вкара два гола и вече има 6 попадения от началото на първенството, а другите голове бяха дело на Жереми Менес (6) и Блейс Матуиди (72).

Резултатът бе открит още в шестата минута, когато Нене центрира от фаул и Ибрахимович подаде към Менсе, който на празна врата нямаше как да сбърка. В края на полувремето Марко Верати изведе на отлична позиция Златан и шведът удвои – 0:2. През втората част паднаха още две попадения. В 72-ата минута Нене изведе на скорост Матуиди и халфът направи резултата класически – 0:3. В 90-ата минута Ибрахимович отбеляза втория си гол в мача за крайното 0:4.

След победата си играчите на Карло Анчелоти имат 12 точки и заемат трето място в класирането. Ибрахимович пък вече еднолично е лидер сред голмайсторите с 6 гола. Бастия има 6 пункта в актива си.