Пари Сен Жермен победи трудно с 1:0 като гост Валансиен в мач от седмия кръг на Лига 1. Единственото попадение бе дело на Единсон Кавани в даденото от съдията продължение на първата част. ПСЖ имаше проблеми, след като централният бранител Алекс получи контузия и бе заменен на почивката. Така след травмата на Тиаго Силва, който ще отсъства месец и половина, това е втори защитник, който излиза от строя. В 45-ата минута Златан Ибрахимович намери в наказателното поле Кавани, който прокара топката покрай Никола Пенето. През втората част домакините тръгнаха по-смело в атака и имаха по-чистите положения за гол. Най-големият пропуск дойде малко преди края на мача, когато Антони Льо Талек не успя да се разпише от страхотна позиция в наказателното поле./БЛИЦ

Монпелие – Рен

Класиране след 7 кръг: 1.ПСЖ 15, 2.Монако 14, 3.Марсилия 14, 4.Лил 13, 5.Сент Етиен 12 и други.