Резервата Кевин Гамейро се разписа в добавеното време и донесе на ПСЖ победата с 2:1 като гост на Дижон в мач в 27 кръг на Лига 1. Столичният тим, който преследва първата си шампионска титла във Франция от 1994 г. насам завърши мача с 10 души.

Парижани играха с намален състав през цялото второ полувреме, след като Мохамед Сисоко, който тъкмо се завърна след изтърпяно наказание, получи червен картон в 40-ата минута.

Сиака Тиене даде аванс на ПСЖ малко след почивката, а защитникът Стивън Пол изравни за Дижон в 75-ата минута. Малко след това Гамейро влезе на мястото на Гийом Оару. Той донесе победата на тима си в първата минута на добавеното време.

Успехът позволи на парижани временно да вземат аванс от 4 точки пред втория в класирането Монпелие, който по-късно днес гостува на Каен.

Рен направи домакинско 1:1 с Оксер. Кенийският нападател Денис Олиеч откри за гостите в 10-ата минута, а халфът Ясин Брахими изравни в 66-ата минута.