Шампионът ПСЖ завърши 1:1 при визитата си на Страсбург в среща от междинния 16-и кръг на френската Лига 1 и записа втора поредна грешна стъпка след 2:2 с Бордо преди няколко дни.

Треньорът на гостите Томас Тухел даде почивка на голяма част от титулярите, като в мача не играха Неймар, Тиаго Силва, Маркиньос и Анхел Ди Мария, а Килиан Мбапе и Дани Алвеш се появиха като резерви.

Домакините поведоха с гол на Кени Лала (40-дузпа), а съдията бе посочил бялата точка за игра с ръка на Тило Керер.

Килиан Мбапе се появи на почивката и атаките на гостите се изостриха. Гостите окупираха вратата на домакините и изравниха с попадение на Единсон Кавани (71-дузпа). Наказателният удар за парижани бе отсъден за фаул срещу Мбапе. ПСЖ продължи да бъде по-активният тим, но въпреки това в петата минута на добавеното време Страсбург можеше да стигне до победата. Гол на домакините обаче бе отменен заради засада.

След равенството ПСЖ остава твърдо на върха с 44 точки и 14 повече от втория Лил. Страсбург е девети с 22 точки.