ПСЖ се завърна в битката за титлата в Лига 1, след като в мач от 35 кръг се наложи с 2:0 над Сент Етиен. С този успех парижани съкратиха само на 3 точки изоставането си от лидера Монпелие, а до края на сезона има три кръга.

Нене даде аванс на столичния тим в 21-ата минута от дузпа, отсъдена за нарушение на Силвен Маршал срещу Жереми Менез. В 30-ата минута Менез удари гредата, но ПСЖ трябваше да чака до 88-ата минута за второто си попадение в мача. Хавиер Пасторе реализира 12-ия си гол за сезона след центриране на Кристоф Жале.

Тимът на Карло Анчелоти гостува на Валансиен в неделя, а след това приема Рен и има визита на Лориен. Монпелие ще играе срещу Рен като гост, а след му предстои домакински мач с Рен и посещение в Оксер за последния кръг.

Успехът над Сент Етиен върна ПСЖ на второто място в класирането, което временно се заемаше от Лил, победил Ница с 1:0.

На 3 май (четвъртък): Дижон – Оксер

КЛАСИРАНЕ: 1.МОНПЕЛИЕ 73, 2.ПСЖ 70, 3.Лил 68, 4.Олимпик (Лион) 59, 5.Рен 57 и др.