Шампионът ПСЖ допусна издънка, след като стигна само до 1:1 при визитата си на Гинган в среща от 22-ия кръг на френската Лига 1.

И двете попадения паднаха в самия край на срещата. Първо домакините поведоха в 84-ата минута, когато Рашид Алиоуи изведе Мустафа Ятабаре, който вкара за 1:0. Радостта на Гинган обаче бе твърде кратка, след като три минути по-късно бразилския бранител на гостите Алекс се възползва от подаване на своя сънародник Лукас Моура и оформи крайното 1:1, донасяйки точка на парижани.

След равенството ПСЖ остава на върха във временното класиране с актив от 51 точки и аванс от 6 пункта пред Монако, който е с мач по-малко и утре приема Олимпик (Марсилия). Гинган е на 14-а позиция с 26 точки.

Монако - Марсилия

КЛАСИРАНЕ: 1.ПСЖ - 51 точки, 2.Монако - 45, 3.Лил - 41, 4.Сент Етиен - 37, 5.Олимпик (Марсилия) - 32, 6.Нант - 32, 7.Реймс - 32 и др.