Шампионът ПСЖ завърши 2:2 у дома с Бордо в мач от 12-ия кръг на френската Лига 1.

Още в 10-ата минута Тимоти Пембеле си отбеляза ефектен автогол с глава. Той засече топката в собствената си врата след центриране от корнер и даде аванс на жирондинците.

Парижани обърнаха резултата само в рамките на 60 секунди. Първо в 24-ата минута Неймар влезе в наказателното поле и бе фаулиран. Ситуацията бе разглеждана детайлно с ВАР системата и дузпата бе потвърдена, а Жереми Пиняр получи жълт картон. Така в 27-ата минута Неймар застана зад бялата точка и изравни.  Веднага след изпълнението на център ПСЖ открадна топката, Неймар напредна и стреля от границата на наказателното поле, Костил изби шута му, но Мойс Кийн (28) вкара за 2:1.

След час игра Бордо направи много добра контратака, при която Бен Арфа напредна отдясно и подаде топката на Ясин Адли (60), който стреля от границата на наказателното поле и отбеляза втория гол за гостите. Парижани натиснаха, но не успяха да вкарат победно попадение и по този начин дават възможност на преследвачите да съкратят преднината им.

След равенството ПСЖ е на върха с 25 точки, а Бордо е на 11-а позиция с 16.