Шампионът и лидер ПСЖ се подхлъзна у дома и завърши 3:3 с гостуващия Монако в дербито от 20-ия кръг на френската Лига 1.

Неймар (3) рано даде преднина на парижани след асистенция на Марко Верати, но „монегаските“ направиха пълен обрат с попадение на Желсон Мартинс (7) и асистиралия му Уисам Бен Йедер (13) след пас на Кейта Балде.

В 24-ата минута Фоде Бало от гостите си вкара автогол за 2:2, а малко преди края на първата част Неймар (42-дузпа) отново изведе домакините напред в резултата.

След почивката гостите отново изравниха чрез Ислам Слимани (70) и удържаха равенството до последния съдийски сигнал.

След ремито ПСЖ остава лидер с 46 точки, но вече само 5 повече от втория Олимпик (Марсилия), който е с мач повече. Монако е осми с 29 точки.

В други срещи от кръга по-рано през деня Сент Етиен загуби на свой терен от Нант с 0:2, а Дижон излъга гостуващия Лил с 1:0.