ИГРАЙ ГЕЙМ БЛИЦ 1 И СПЕЧЕЛИ НАГРАДИ ОТ СТОИЧКОВ - ТУК!

Шампионът ПСЖ разби Олимпик (Марсилия) с 4:0 на "Парк де Пренс" в голямото дерби на Франция от шестия кръг на Лига 1. Ашраф Хакими (8) и Рандал Коло Муани (37) се разписаха преди почивката, а Гонсало Рамош (47, 89), който замени контузилия се Килиан Мбапе, оформи крайния резултат с две попадения през втората част.

Домакините започнаха много агресивно и притиснаха съперника в неговата половина. Така в 8-ата минута Мбапе бе съборен на ъгъла на наказателното поле, а Ашраф Хакими застана зад топката и с майсторско изпълнение прехвърли стената, оплитайки топката в мрежата за 1:0.

Късметът бе на страната на парижани в 22-ата минута, когато Витиня с глава засече центриране от фланга, но топката облиза напречната греда. Осем минути по-късно Килиан Мбапе получи контузия и поиска смяна. Треньорът Луис Енрике пусна на негово място Гонсало Рамош, а френският национал се прибра намръщен в съблекалнята.

WINBET – най-голямото разнообразие от игри и джакпоти! (18+)

Пет минути след смяната на Мбапе парижани отбелязаха втори гол чрез новото попълнение Рандал Коло Муани, който се разписа с добавка, след като Хакими удари гредата с шут от границата на наказателното поле - 2:0.

И втората част започна вихрено за домакините, които стигнаха до трети гол само две минути след почивката. Пробив отдясно на Усман Дембеле завърши с перфектно центриане към Гонсало Рамош, който от трудна позиция с глава прати топката зад гърба на Лопес за 3:0.

В 89-ата минута Гонсало Рамощ бе изведен от Рандал Коло Муани и оформи крайното 4:0.

След успеха си парижани излязоха трети с 11 точки. Марсилци са седми с 9 пункта.

В следващия кръг Марсилия гостува на Монако, а ПСЖ на Клермон.

ПСЖ - МАРСИЛИЯ 4:0
1:0 Ашраф Хакими (8), 2:0 Рандал Коло Муани (37), 3:0 Гонсало Рамош (47), 4:0 Гонсало Рамош (89)

Изтеглете мобилното ни приложение БЛИЦ СПОРТ ОТТУК!