ПСЖ разби с 4:0 преследвача си Анже в мач от 9 кръг на Лига 1. Новото попълнение Пабло Сарабия се отчете с гол и две асистенции, а Мауро Икарди, Неймар и Идриса Гай също се разписаха.

Парижани започнаха отлично двубоя и до почивката имаха два гола аванс. Още в 13-ата минута Сарабия даде аванс на парижани след своя солова акция. В 37-ата той поднесе топката на Мауро Икарди, който с мощен удар я прати в противниковата мрежа.

След почивката домакините вкараха нови два гола. В 59-ата минута Идриса Гей оползотвори хубав пас на Сарабия и направи резултата класически. Неймар не остана длъжен и също записа името си сред голмайсторите в последните секунди на редовното време, с което оформи крайното 4:0.

ПСЖ е на върха в класирането с 21 точки, докато Анже остана с 16 на втората позиция преди изиграването на останалите мачове от кръга.