Пари Сен Жермен победи Монако с 2:0 в дербито от 18-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините получиха дузпа в 10-ата минута, след като реферът първоначално подмина нарушение в наказателното поле, но след ВАР посочи бялата точка. Килиан Мбапе застана зад топката и откри резултата в 12-ата минута с 99-ото си попадение за парижани.

Десет по-късно и Монако имаше претенции за дузпа, но реферът даде знак играта да продължи. В самия край на първата част Мбапе удвои резултата след пас на Меси (2:0) и вкара своя гол номер 100 за тима.

Аржентинецът също можеше да се запише сред голмайсторите, но ударите му в 71-ата и 80-ата минута преминаха покрай гредата.

ПСЖ записа 14-и успех в първенството след два поредни хикса и е лидер с 45 точки, 13 и мач повече от преследвача Олимпик (Марсилия). Монако пък е осми с 26 точки.