Ето как прогнозираха мача представителите на Ефбет Лига в играта на БЛИЦ Звездна лига

След два мача без успех във всички турнири ПСЖ спечели убедително с 3:1 при визитата си на Рен в мач от осмия кръг на френската Лига 1 и се завърна към победите. Попаденията за парижани реализираха Витиня (32), Ашраф Хакими (36) и Рандал Коло Муани (57). За домакините се разписа Амин Гуири (55).

Още 7-ата минута Килиан Мбапе имаше претенции за дузпа, които не бяха уважени от главния съдия Беноа Бастиен.

ПСЖ поведе в 32-ата минута, Витиня преодоля Стив Манданда с прецизен изстрел в горния десен ъгъл от границата на наказателното поле. Само четири минути по-късно парижани нанесоха втори удар. Уорън Заир-Емери намери в наказателното поле Ашраф Хакими, който отбеляза с глава за 0:2.

Рен започна по-активно втората част и в 55-ата минута се стигна до разбъркване в наказателното поле, от което последва корнер. Амин Гуири бе намерен на добра позиция и намали на 1:2. Само две минути по-късно ПСЖ си върна преднината от двата гола. Този път Ашраф Хакими се отчете с асистенция към Коло Муани за 1:3.

В 63-ата минута попадение на парижани бе отменено заради засада, а 8 минути преди изтичането на редовното време, Брадли Баркола принуди Стив Манданда да покаже класата си. В 84-ата минута и Килиан Мбапе бе разколебан от 28-годишния страж на домакините. Две минути по-късно Рен можеше отново да се върне в двубоя, но изстрелът на Берту Йозгюр Йълдъръм нацели напречната греда. В петата минута на добавеното време Мбапе отново бе спрян от Манданда.

С този успех парижани се изкачиха до 3-ата позиция с 15 точки, докато Рен е на 8-ото място с 11 пункта. След паузата за националните отбори, Рен гостува на Лориен, докато ПСЖ приема Страсбург.