ПСЖ се върна на върха на класирането във френската Лига 1, след като записа победа с 4:1 над Аячо в мач от 26 кръг.

Парижани, които завършиха наравно в предишните си три мача, вече имат 55 точки, една повече от Монпелие, които в събота стигна само до 1:1 при гостуването си на Дижон.

Аржентинският плеймейкър Хавиер Пасторе, преминал от Палермо на “Парк де Пренс” през лятото за 42 милиона евро, даде аванс на домакините в 27-ата минута след двойно подаване с Блез Матуиди.

Френският национал Жереми Менез удвои аванса на ПСЖ две минути по-късно, когато с фалцов удар прати топката в горния ъгъл на вратата. Три минути преди почивката Йоан Пулар върна едно попадение за гостите.

Столичният тим, който преследва първата си шампионска титла от 1994 г. насам, вкара нови два гола в края. Гийом Оару се разписа в 86-ата минута, а Нене добави още едно попадение в добавеното време.