ПСЖ разби като гост Дижон с 6:1 и се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Франция. Още в първата минута домакините си отбелязаха автогол, след като Уесли Лотоа вкара топката в собствената си врата.

Домакините изравниха в 13-ата минута след попадение на Мунир Чуиар, но в последната минута на първото полувреме Килиан Мбапе направи 2:1 за парижани.

В 50-ата минута Тиаго Силва също вкара, а пет минути по-късно се разписа и Пабло Сарабия.

Сену Кулибали си вкара автогол за 1:5 в 86-ата минута, а с второто си попадение в двубоя Сарабия направи 6:1 за парижани, отбелязвайки в първата минута на добавеното време.

За полуфиналите се класираха още Рен (след 3:0 над Белфор) и Лион, който тази вечер победи с 1:0 Олимпик (Марсилия). В четвъртък от 22:00 часа е срещата Епинал - Сент Етиен, след която ще станат ясни двойките.