ПСЖ записа трета победа от три кръга във френската Лига 1. Този път възпитаниците на Луис Енрике се наложиха над Лил с 3:1 като гости.

Резултатът беше открит малко след изтичането на първия половин час игра. В 33-ата минута Витиня реализира дузпа. Само 180 секунди по-късно Барколо след асистенция на Маркос Асенсио направи 2:0 за тима от столицата.

След почивката домакините от Лил заиграха по-активно и поглеждаха по-смело към противниковата врата. Това даде резултат чак в 78-ата минута, когато Жергова вкара във вратата на гостите. В 83-ата минута ВАР спаси парижани, след като попадение на домакините беше отменено заради засада.

Във втората минута на добавеното време Коло Муани вкара трети гол, убивайки интригата, с което оформи и крайната победа за ПСЖ.

В класирането ПСЖ е лидер с 9 точки, а Лил остава шести с 6 пункта.