ПСЖ победи с лекота Брест с 2:0 на "Парк де Пренс" в мач от 21-ия кръг на френската Лига 1. Лошата новина за парижани е контузията на Жоржиньо Вайналдум, който игра само едно полувреме и бе заменен заради контузия

Килиан Мбапе (32) и Тило Керер (53) вкараха головете за парижани в отсъствието на възстановяващия се след коронавирус Лионел Меси и контузения Неймар.

След победата ПСЖ отново има 11 точки аванс на върха пред втория Ница. Брест заема 13-ата позиция в класирането с 25 точки.

В мач от същия кръг Ланс спечели гостуването на Сент Етиен с 2:1. Домакините поведоха с гол на Будебу (38), но през втората част гостите стигнаха до пълен обрат. Сотока (77) изразви, а Фофана (90+5) донесе успеха на Ланс, който запазва четвърта позиция с 33 точки, но е с мач повече от Рен. Сент Етиен е последен с 12 точки.