ПСЖ записа първата си победа от четири мача, след като в мач от 31 кръг на Лига 1 се наложи с 2:1 над Олимпик (Марсилия) във френското дерби.

Парижани, които допуснаха две загуби и направиха едно равенство в предишните си три мача, се изравниха по точки с Монпелие в челото на класирането. Двата тима имат по 63 т.

Жереми Менез даде аванс на домакините още в 6-ата минута, когато се възползва от грешка в наказателното поле на защитата на марсилци.

Ганайският нападател Андре Айю изравни за Олимпик в 59-ата минута. Синът на Абеди Пеле беше точен с глава. Две минути по-късно бразилският защитник на ПСЖ Алекс донесе победата на тима си.

Монпелие има шанс да вземе преднина от три точки пред столичния тим, ако в сряда победи Олимпик (Марсилия) в отложен мач. Марсилци се намират в кошмарна серия, като в последните си 11 мача във всички турнири имат 10 загуби и едно равенство.