Шампионът на Франция ПСЖ спечели и Суперкупата на страната, след като победи Бордо с 2:1 в сблъсъка за трофея, който се игра в Габон.

Парижани изоставаха в резултата с 0:1, като отбелязаха два гола в края на двубоя, като победният падна чак в петата минути на даденото от съдията добавено време.

Първо Анри Сайве изведе Бордо напред в 36-ата минута, но Онженда в 82-ата и Алекс в 95-ата донесоха успеха на шампионите.

Така новият наставник на ПСЖ Лоран Блан спечелия първия си трофей начело на гранда от Париж.

За ПСЖ не игра новата звезда на отбора Единсон Кавани, а атаката бе водена от Есекиел Лавеци и Златан Ибрахимович. Ибра асистира на Онженда за изравнителното попадение.

ПСЖ - Бордо 2:1
0:1 Сайве (36), 1:1 Онженда (82), 2:1 Алекс (90+5)

ПСЖ: Сиригу, Жале, Алекс, Силва, Максуел, Лукас, Мота (72-Верати), Матуиди, Пасторе (73-Онженда), Лавеци (72-Коман), Ибрахимович

БОРДО: Карасо, Пундже, Сертич, Сане, Мариано, Нгуемо, Поко, Плашил (90-Жуси), Морис-Белей (90-Сако), Обраняк, Сайве (90-Халифа 90)