Пари Сен Жермен победи Дижон с 3:1 като в мач от 23-ия кръг на френската Лига 1. С успеха шампионите събраха 49 точки и изпревариха Ница във временното класиране. ПСЖ е втори, а лидерът Монако има 52 точки.

Преди почивката домакините оказаха яростна съпротива на гранда и резултатът беше 1:1. Лукас Моура изведе гостите напред в 29-ата минута, но само две по-късно Жулио Таварес изравни - 1:1.

През второто полувреме по-високата класа си каза думата и столичани наложиха волята си. Тиаго Силва отново им даде аванс в 81-ата минута, а Единсон Кавани реши всичко с гола си за 1:3 само 3 по-късно.

Голямата изненада се случи в Лил, където местният тим падна от Лориен с 0:1. Единственото попадение беше дело на Жереми Алиедиер в 49-ата минута.

Грешна стъпка допусна и Бордо у дома срещу Рен - 1:1. Жереми Менез в 56-ата минута даде аванс на "жирондинците", но Йоан Гуркюф изравни в 69-ата.

Монпелие надви Бастия с 2:1.Точен на два пъти за домакините беше Стив Муние (17,64), а за корсиканците се разписа Енцо Кривели (34). Бастия завърши с 10 души, след като червен картон получи Джику в последните секунди на срещата.

Каен надви Гинган с 1:0 далеч от дома. Разписа се Ян Карамо в 90-ата минута.