Тренировката за стража на ПСЖ Матвей Сафонов във вторник протече по малко нетрадиционен начин. Руснакът и останалите вратари на парижани бях подложени на занимания за противодействие срещу статични положения. За целта беше използвана ръгби екипировка.
Актуалният победител в Шампионската лига ще се опита с всички сили да защити титлата си срещу Арсенал на 30 май в Будапеща. Една от целите е да се обезвреди най-силното оръжие на ,,артилеристите“ - статичните положения.
Тимът на Микел Артета често е обвиняван, че при изпълнение на корнер блокира футболистите на противниковия отбор и по този начин печели предимство.
Тази тактика определено помага на Арсенал, които е отбелязвал рекордните за Висшата лига 17 попадения след статични положения през този сезон.
Последния път, в който "артилеристите" участват във финала на най-престижния турнир на УЕФА, е през 2006 г. на стадион "Стад дьо Франс" в Париж срещу Барселона. Тогава, макар и с човек по-малко, Арсенал повежда с попадение на Сол Кембъл в края на първата част. Впоследствие лондончани допускат обрат и Барса ликува с голове на Самуел Ето'о и Джулиано Белети.
Les gardiens du PSG se préparent à être bousculés en finale de Ligue des Champions. pic.twitter.com/avJUlwEgAg
— RMC Sport (@RMCsport) May 12, 2026