Спечелилият предсрочно шампионската титла ПСЖ завърши зрелищно 3:3 със Страсбург в мач от 35-ия кръг на френската Лига 1 и го отдалечи от третата позиция.

Домакините излязоха напред в резултата с гол на Кевин Гамейро (3) след пас на Лукас Перин, а парижани изравниха чрез Килиан Мбапе (23) след асистенция на Неймар.

ПСЖ стигна до пълен обрат след почивката с гол на Ашраф Хакими (64) след подаване на Мбапе (68), който вкара още едно попадение.

Страсбург не се предаде и четвърт час преди края Марко Верати си вкара автогол, а в добавеното време Лиенар центрира прецизно към Антони Каси (90+2), който засече топката и с помощта на лявата греда я прати в мрежата за крайното 3:3.

След равенството ПСЖ събра актив от 82 точки на върха, а Страсбург е с 57, на 2 зад третия Рен, който е с мач по-малко.