Пари Сен Жермен претърпя унизителна загуба с 0:4 от изпадналия от Лига 1 Гренобъл в изтеглен мач от 35 кръг на френското първенство.

Поражението на ПСЖ идва четири дни преди финала за купата на страната, когато в събота на „Стад дьо Франс” парижани се изправят срещу Монако. На вратата на столичния тим за първи път от ноември се завърна Грегори Купе.

ПСЖ бе повален с попадения на Лоран Батлес и Никола Диюз през първото полувреме, а след почивката столичният тим бе довършен от головете на Насим Акрур и Даниел Любоя.

В друг изтеглен мач другият финалист за Купата – Монако, постигна домакинско 1:1 с борещия се за оцеляване Льо Ман. „Монегаските” получиха сериозен удар по шансовете си за триумф в събота, след като титулярният вратар Стефан Руфие получи контузия на загрявката.

Гостите от Льо Ман откриха резултата с попадение на Матийо Досеви още в деветата минута. Монако обаче се добра до изравнителното попадение, което бе реализирано от Муса Маазу три минути след почивката./БЛИЦ

ФРАНЦИЯ, ЛИГА 1, 35 КРЪГ
От 27 април (вторник)
Монако – Льо Ман 1:1
Гренобъл – ПСЖ 4:0

ПРЕДСТОЯЩИ
На 30 април (петък): Оксер – Олимпик (Марсилия)
На 2 май (неделя): Сент Етиен – Ланс, Валансиен – Лориен, Лил – Нанси, Булон – Ница, Рен – Сошо, Бордо – Тулуза, Монпелие – Олимпик (Лион)

КЛАСИРАНЕ: 1.ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 71 т., 2.Оксер 66, 3.Лил 61, 4.Монпелие 60, 5.Олимпик (Лион) 59 и др.

Отложен мач – 28 април (сряда): Валансиен - Бордо