ПСЖ видя зор в първия официален мач след ерата Мбапе. Парижани победиха трудно с 3:1 като гости Льо Авър в първия кръг на новия сезон във френското първенство.

Кангин Лий даде аванс за гостите от столицата в 3-ата минута.

До края на полувремето футболистите на ПСЖ владееха инициативата, но нови голове не паднаха.

Такива дойдоха след почивката. Първо домакините изненадващо изравниха чрес Готие Лорис три минути след подновяването на играта, а в 54-ата ВАР спаси ПСЖ, след като отмени попадение на Казимир.

До края фаворитът в двубоя все пак стигна до важните голове. 5 минути преди изтичането на редовното време Осман Дембеле направи 2:1, а 60 секунди по-късно Баркола вкара трети гол във вратата на домакините. В последната минута преди добавеното време Коло Муани пък се разписа от дузпа, оформяйки крайния резултат.