Шампионът на Франция ПСЖ надделя с 2:0 при гостуването на Бордо в първия мач от програмата на 5-ия кръг в Лига 1. Избраниците на Лоран Блан нямаха проблеми срещу домакините, които надиграваха през цялото време. Така ПСЖ заслужено стигна до успеха, който е трети пореден за тима в първенството.

Попаденията във вратата на Бордо вкараха Блес Матуиди в 30-ата минута и Лукас Моура в 64-ата минута. Звездата Златан Ибрахимович направи няколко пропуска, докато Единсон Кавани беше на пейката, появявайки се на смяна в 81-ата минута именно на мястото на шведа.

След успеха ПСЖ събра 11 точки и поне временно оглавиха класирането в Лига 1. С 10 е Монако, а по 9 имат Олимпик (Марсилия) и Сент Етиен, които обаче са с мач по-малко от парижани. Бордо остава с 4 точки в актива си.

بوردو 0 : 2 باريس سان جيرمان by kooralive