ПСЖ спечели с 2:0 като домакин дербито с Лион от деветия кръг на Лига 1 и излезе еднолично начело във временното класиране. В герой за парижани се превърнаха аржентинският национал Хавиер Пасторе и Кристоф Жале, разписали се в 65-ата и 90-ата минути.

Мачът бе доста равностоен с положения и пред двете врати. Домакините обаче бяха по-настоятелни и в 65-ата минута при бърза контраатака Матийо Бодмер изведе на чудесна позиция Хавиер Пасторе, който не сгреши и откри резултата - 1:0. В самия край на мача пък Кристоф Жале заби втори гол във вратата на гостите, засичайки центриране от фаул и така окончателно подпечата успеха на своя тим.

След този успех ПСЖ събра актив от 20 точки и излезе еднолично на върха в класирането. Лион пък се намира на третата позиция със 17 точки. /БЛИЦ