Финландия се класира за пръв път в своята история на европейско първенство, след като победи с 3:0 у дома Лихтенщайн. С два гола за успеха се отличи звездата Теему Пуки, който се разписа в 64-ата минута от дузпа и в 75-ата. Преди това резултатът бе открит от Ясе Туоминен.

Финландия събра 18 точки и няма как да бъде изместена от второто място, което дава право на участие на финалите. Италия е убедителен лидер е класирането с 24 точки и също със сигурност ще участва на Евро 2020.

В същото време в друг двубой от групата Гърция победи с 1:0 като гост Армения. Единственото попадение бе дело на Димитрис Линиос в 34-ата минута. Елините събраха 11 точки и заеха третото място, изпреварвайки днешния си съперник, който остана с 10.

За първенството на континента до този момент през  квалификациите се класираха още Белгия, Русия, Франция, Турция, Полша, Испания, Украйна, Англия и Чехия.