Нюкасъл приключи в третия кръг участието си в турнира за Купата на Англия. За втора поредна година "свраките" не успяха да преодолеят Брайтън енд Хоув Албиън, след като днес "чайките" се наложиха с 2:0.

При това с човек по-малко. След час игра Шоа Амеоби фаулира Морено Давид Лопес и си заработи втори жълт, съответно червен картон. Интересното е, че в самото начало на първото полувреме халфът бе официално предупреден.

Андреа Орланди откри резултата в 33-ата минута. След попадението Нюкасъл имаше няколко добри възможности да изравни, от които обаче не се възползва. А изгонването на Амеоби в 62-ата сякаш успокои домакините и те заиграха по-сигурно. В 87-ата Уил Хоскинс се възползва от пас на Давид Лопес и класира тима от Чемпиъншип за четвъртия кръг на ФА Къп.