Съндърланд победи Кристъл Палас с 3:1 като гост в последен мач от 10-ия кръг на английската Висша лига. Любопитно е, че гостите излязоха изцяло в бял екип. Това беше единственият случай, в който "черните котки" ще са бели през сезона във Висшата лига.

Стивън Флетчър откри в 31-ата минута с глава след асистенция на холандеца Ван Анхолт. Последният обаче малко по-късно получи контузия и трябваше да бъде заменен от Уес Браун. Именно ветеранът си заби автогол в 55-ата минута за 1:1, отклонявайки в мрежата опит за удар на Кембъл.

"Черните котки" изощо не се смутиха и не дадоха инициативата на "орлите". При една контратаака в 79-ата минута Жорди Гомес се озова в прегръдките на своите съотборници, след като простреля безпомощния Хулиан Сперони за 1:2. Домакините доиграха срещата с човек по-малко, защото Миле Йединак получи втори жълт картон в 87-ата минута, за това, че ритна съперник при спряна игра. Дълбоко в добавеното време Флетчър вкара втория си гол в мача и фиксира крайното 1:3.

Арсенал – Бърнли 3:0
1:0 Алексис Санчес (70), 2:0 Калъм Чеймбърс (72), 3:0 Алексис Санчес (90+1)
01.11.14
17:00 ч.
Челси – КПР 2:1
1:0 Оскар (32), 1:1 Чарли Остин (62), 2:1 Еден Азар (75-дузпа)
Сток Сити – Уест Хям 2:2
1:0 Виктор Моузес (330, 2:2 Маме Диуф (56), 2:1 Енер Валенсия (60), 2:2 Стюарт Даунинг (73)
Астън Вила – Тотнъм 1:2
1:0 Андреас Вайман (16), 1:1 Насер Чадли (84), 1:2 Хари Кейн (90)
03.11.14
22:00 ч.
Кристъл Палас – Съндърланд 1:3
0:1 Стивън Флетчър (31), 1:1 Уес Браун (55-автогол), 1:2 Жорди Гомес (79), 1:3 Стивън Флетчър (90+5)