Сток Сити записа успех с класическото 3:0 срещу Уулвърхемптън в отложен мач от 33-ия кръг на Висшата лига.

Попаденията за категоричната победа на "грънчарите" вкараха Кенуайн Джоунс в 16-ата минута, Райън Шоукрос в продължението на първото полувреме и Джърмейн Пенант в 51-ата.

След успеха Сток Сити заема 9-ото място с 42 точки. Уулвърхемптън пък остана на предпоследната 19-а позиция с 33 точки. По-малко има единствено Уест Хям (32). С по 34 в актива си са Блекпул и Уигън, а на 16-ото място с 35 е Блекбърн. /БЛИЦ

АНГЛИЯ - ВИСША ЛИГА, 33 КРЪГ

От 16 април (събота)
Бирмингам - Съндърланд 2:0
1:0 Себастиан Ларсон (41), 2:0 Крейг Гарднър (66)

Блекпул - Уигън 1:3
0:1 Уго Родайега (3), 0:2 Шарл Н`Зогбиа (45+1), 0:3 Нийл Ърдли (67-автогол), 1:3 Дъдли Кембъл (83)

Евертън – Блекбърн 2:0
1:0 Лиън Осмън (54), 2:0 Лейтън Бейнс (75-дузпа)

Уест Бромич – Челси 1:3
1:0 Питър Одемвинги (17), 1:1 Дидие Дрогба (22), 1:2 Саломон Калу (26), 1:3 Франк Лампард (45)

Уест Хям - Астън Вила 1:2
1:0 Роби Кийн (2), 1:1 Дарън Бент (36), 1:2 Гейбриъл Агбонлахор (90+1)