Норич поднесе една от изненадите в 6-ия кръг на английската Висша лига. "Канарчетата" измъкнаха 1:1 на "Анфийлд" срещу Ливърпул.

Домакините имаха тотално надмощие в повечето време от двубоя, но вратарят на съперника Джон Руди беше феноменален и спаси всичко възможно. За първи път от много време титуляр за "червените" започна Даниел Стъридж, но и той не успя да помогне на отбора да запише първа победа от четири срещи.

Ливърпул е на отчайващото 13-о място във временното класиране с 8 точки, Норич е 11-и също с 8 т.

Домакините поведоха в 48-ата минута. Капитанът на гостите Ръсел Мартин сбърка при изнасянето на топката, тя попадна в Морено, който веднага подаде на Дани Ингс. Резервата хладнокръвно преодоля отличния до момента Руди за 1:0. Гостите обаче не се предадоха и в 62-ата минута успяха да изравнят. След корнер Симон Миньоле сбърка в наказателното поле, топката попадна в Мартин, който с техничен прехвърлящ удар изпрати топката в мрежата за 1:1.

В 78-ата минута Коутиньо направи пропуска на вечерта. Той остана сам срещу Руди и стреля в тялото му от чиста позиция.

Ливърпул: Миньоле, Клайн, Шкъртел, Сако, Морено, Милнър, Лукас (71-Фирмино), Джан, Коутиньо, Стъридж (63-Лалана), Бентеке (46-Ингс)

Норич:
Руди, Уитакър, Мартин, Бхасонг, Брейди, Тетей, Редмънд, Доранс, Джерон (70-Грабан), Хоусън, Джарвис

Сток Сити – Лестър 2:2
1:0 Боян Къркич (13), 2:0 Джонатан Уолтърс (20), 2:1 Риад Марез (51-дузпа), 2:2 Джейми Варди (69)
Нюкасъл – Уотфорд 1:2
0:1 Одион Игало (10), 0:2 Одион Игало (28), 1:2 Дарил Янмаат (62)
Манчестър Сити – Уест Хям 1:2
0:1 Виктор Моузес (6), 0:2 Диафра Сако (31), 1:2 Кевин де Бруйне (45)
Саутхемптън – Манчестър Юнайтед 2:3
1:0 Грациано Пеле (13), 1:1 Антони Марсиал (34), 1:2 Антони Марсиал (50), 1:3 Хуан Мата (68), 2:3 Грациано Пеле (86)