Бордо победи Лион с 3:1 в дербито от 8-ия кръг във френската Лига 1. С успеха "жирондинците" се изкчиха на 12-о място във временното класиране с 10 точки. "Хлапетата" пък вече са шести с 12 т.

Яхби Хазри откри за домакините в 17-ата минута, ветеранът Ярослав Плашил покачи на 2:0 в 40-ата, а Пабло направи преднината класическа секунди преди почивката. Силите на Лион стигнаха само за почетно попадение, което беше дело на Клаудио Белавю в 78-ата минута. По този начин Бордо си отмъсти за резила от миналото първенство, когато паднаха от същия съперник на своя "Шабан Далма" с 0:5.

Рен се издъни у дома срещу Троа - 1:1. Йеси Пи изведе гостите напред още в 11-ата минута, а  Фалу Диане изравни в 71-ата. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Якубу Сила получи червен картон в края.

Бастия се наложи над Тулуза с 3:0 след голове на Палмиери (9) и Скилачи (32, 43).
Каен би ГФК Аячо с 2:0. Точни бяха Роделин (28) и Имору (56).