Бока Хуниорс победи Ривър Плейт с 2:0 в най-голямото и горещо дерби на Аржентина. Пред препълнените трибуни на „Ла Бомбонера” двата тима направиха спиращ дъха двубой с три греди и редица опасни положения.

Атаките се редяха една след друга и пред двете врати, но до 84-ата минута гол не падна. Тогава при многоходова атака топката попадна в резервата Федерико Карисо, който от няколко метра прониза стража на Ривър Плейт Бароверо, а трибуните на „Ла Бомбонера” избухнаха в луда радост.

„Милионерите” от Ривър Плейт се хвърлиха да изравняват резултата, а домакините се възползваха максимално добре от ситуацията. При контраатака в 87-ата минута Пабло Перес се озова сам срещу стража на гостите и оформи крайното 2:0 в аржентинското Суперкласико.

Победата позволи на Бока Хуниорс да оглави еднолично класирането с 27 точки. Ривър Плейт заема трето място с 24.