Райо Валекано победи Ейбар с 2:1 като гост в първи мач от 29-ия кръг на испанската Примера дивисион. С този успех "пчеличките" събраха вече 38 точки и са 9-и във временното класиране. Ейбар е 14-и с 28. Домакините нямат победа вече в 11 поредни срещи. От януари насам те са в серия от 0-2-9.

И трите попадения паднаха преди почивката. Всичко започна отлично за Ейбар, който поведе в 35-ата минута с гол от дузпа на Микел Аруабарена. Гостите обаче изравниха в 40-ата чрез Буено. Секунди по-късно Манучо Гонсалес се възползва от пас на Ембарда и простреля стража Хайме за 1:2. Домакините завършиха срещата с 10 души, след като Раул Навас беше изгонен в 5-ата минута на добавеното време. Това беше шеста победа на Райо Валекано като гост от началалото на първенството. За Ейбар пък това беше осмо поражение у дома.

ИСПАНИЯ
ПРИМЕРА ДИВИСИОН, 29 КРЪГ
03.04.15
21:45 ч.
Ейбар – Райо Валекано 1:2
1:0 Микел Аруабарена (35-дузпа), 1:1 Буено (40), 1:2 Манучо Гонсалес (42)
04.04.15
17:00 ч.
Севиля – Атлетик (Билбао) (F+)
Баланс: 141 мача, 57 победи за Севиля, 29 равенства, 55 победи за Атлетик (Билбао)
04.04.15
19:00 ч.
Кордоба – Атлетико (Мадрид) (F+)
Баланс: 17 мача, 2 победи за Кордоба, 4 равенства, 11 победи за Атлетико (Мадрид)
Хетафе – Депортиво (Ла Коруня)
Баланс: 17 мача, 5 победи за Хетафе, 6 равенства, 6 победи за Депортиво (Ла Коруня)