Нова година, нов късмет. Но не и за Арсенал, който загуби с 0:2 гостуването си на изненадата от началото на сезона Саутхемптън. Двубоят бе от 20-ия кръг на Висшата лига.

Головете за домакините паднаха и в двете полувремена. Резултата откри Садио Мане в 34-ата минута. Сенегалският халф отбеляза страхотен гол, след като почти от аутлинията, между тъча и голямото наказателно поле, прехвърли Войчех Шчесни за 1:0.

И въпреки че доминираше по време на цялото първо полувреме, след почивката "артилеристите" разочароваха. А грешката за втория гол на "светците" сякаш бе показателно за това. Двама играчи на Арсенал и Шчесни не се разбраха след подаване по земя отдясно, полският страж изби в краката на Душан Тадич, за който не бе трудно да отбележи за 2:0.

Благодарение на успеха Роналд Куман и момчетата му заемат четвъртото място с 36 точки, на само една зад Манчестър Юнайтед и на три пред "артилеристите". За "светците" това бе първа победа срещу тим от Топ 6 през този сезон.

АНГЛИЯ
ВИСША ЛИГА, 20 КРЪГ
01.01.15
14:45 ч.
Сток Сити – Манчестър Юнайтед 1:1
1:0 Раян Шоукрос (2), 1:1 Радамел Фалкао (26)
01.01.15
17:00 ч.
Астън Вила - Кристъл Палас 0:0
01.01.15
17:00 ч.
Хъл Сити - Евертън 2:0
1:0 Ахмед Ел Мохамади (33), 2:0 Никица Йелавич (43)
01.01.15
17:00 ч.
Ливърпул - Лестър 2:2
1:0 Стивън Джерард (17-дузпа), 2:0 Стивън Джерард (40-дузпа), 2:1 Дейвид Нюджънт (58), 2:2 Джефри Шлуп (60)
01.01.15
17:00 ч.
Манчестър Сити – Съндърланд 3:2
1:0 Яя Туре (57), 2:0 Стеван Йоветич (66), 2:1 Джак Родуел (68), 2:2 Адам Джонсън (71-дузпа), 3:2 Франк Лампард (72)
01.01.15
17:00 ч.
Нюкасъл - Бърнли 3:3
1:0 Стивън Тейлър (15), 1:1 Паул Дюме (19-автогол), 2:1 Джак Колбак (26), 2:2 Даниел Ингс (66), 3:2 Муса Сисоко (78), 3:3 Джордж Бойд (86)